Nasze programy

ORLEN dla Strażaków

Fundacja ORLEN wraz z ORLEN od 20 lat prowadzi program grantowy ORLEN dla Strażaków. W jego ramach jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej zwracają się o granty na zakup wyposażenia – między innymi wozów pożarniczych, dronów, kamer termowizyjnych, profesjonalnych radiostacji czy specjalistycznej odzieży ochronnej dla druhów.

Obejrzyjcie relację z gali finałowej programu

Od początku istnienia programu wsparliśmy jednostki strażackie grantami o łącznej wartości ponad 21 mln zł. W ciągu ostatnich 20 lat z programu skorzystało ponad 2 tys. jednostek strażackich z całej Polski. Zakupiony dzięki grantom sprzęt poprawił ich gotowość bojową, a tym samym przyczynił się do wzrostu bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach.

Wyniki naboru

Zarząd Fundacji ORLEN rozstrzygnął tegoroczną edycję programu grantowego ORLEN dla Strażaków. Program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Do Fundacji ORLEN wpłynęło 2,7 tys. wniosków. Granty na zakup wyposażenia otrzyma 480 jednostek OSP i PSP. Lista laureatów znajduje się poniżej. Nagrodzonym jednostkom gratulujemy.

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: strazacy@orlen.pl​

Chcesz wiedzieć więcej?