Nasze programy

Liga Debat Fundacji ORLEN

Liga Debat Fundacji ORLEN to program edukacyjny, który zainaugurowaliśmy w 2022 r. Przygotowaliśmy go z myślą o uczniach szkół średnich z Płocka oraz okolicznych powiatów. W ramach Ligi Debat Fundacji ORLEN młodzież uczy się sztuki wypowiedzi publicznej, argumentacji i prowadzenia sporu w duchu szacunku dla rozmówcy. W projekcie wykorzystujemy metodę debaty oksfordzkiej. Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja Projekty Edukacyjne.

Finał pierwszej edycji Ligi Debat

Zakończyliśmy drugą edycję Ligi Debat, którą otworzyła listopadowa debata sparingowa, a zamknęła czerwcowa runda finałowa.

Znamy wyniki debaty o pierwsze i trzecie miejsce:

• LO im. Władysława Jagiełły w Płocku – I miejsce
  • LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku – II miejsce
  • Zespół Szkół Technicznych w Płocku – III miejsce
  • Mówcą roku została Hanna Kaczmarek z LO im. Władysława Jagiełły w Płocku.

Tezy, z którymi zmierzyli się uczestnicy, to:

• Utrwalony współcześnie podział na pokolenia (Boomerzy, Millenialsi, XYZ itp.) przynosi więcej szkód niż korzyści.
  • Należy żałować powstania algorytmów personalizujących treści w mediach społecznościowych.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Ligi Debat!

Chcesz wiedzieć więcej?