Nasze programy

ORLEN Social Lab

Pomysł na ciekawą innowację społeczną to podstawa. Jednak równie ważne jest dopracowanie go, dopięcie spraw organizacyjnych na ostatni guzik i jego skuteczne wdrożenie. Ponieważ od wielu lat współpracujemy z organizacjami lokalnymi, wiemy, że dla wielu droga od pomysłu do jego realizacji bywa wyboista. Często to nie fundusze na realizację są największą barierą, ale brak wsparcia merytorycznego przy planowaniu projektu, nawiązywaniu współpracy czy jego promocji.

Stąd pomysł Fundacji ORLEN, by w jednym programie skierowanym do innowatorów społecznych zaoferować nie tylko grant na wdrożenie projektu, lecz także serię szkoleń, konsultacji i warsztatów z ekspertami, które pomogą w dopracowaniu i wdrożeniu projektu. W tym celu we współpracy z ORLENEM powołaliśmy pilotażowy program „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany”.

W 2023 roku przeprowadziliśmy dwie edycje tego programu. W każdej z nich spośród złożonych wniosków wybraliśmy projekty 15 organizacji. Liderzy przeszli do etapu doradczo-szkoleniowego, podczas którego wzięli udział w 60 godzinach szkoleń i konsultacji z ekspertami poświęconych m.in. operacyjnemu prowadzeniu projektów.