Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Program Bona Fide

Czwarta edycja programu stypendialnego Bona Fide

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do czwartej edycji programu stypendialnego BONA FIDE. Polscy studenci, zdobywający wykształcenie na zagranicznych uczelniach, mogą ubiegać się o dofinansowanie o wartości nawet 200 tys. zł. Wnioski można składać do 15 marca 2021 r. Partnerami tegorocznej edycji programu zostały cztery fundacje korporacyjne: Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa oraz Fundacja LOTOS i Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

 Program BONA FIDE (łac. w dobrej wierze) to unikalny projekt, obejmujący opieką młodych, zdolnych studentów, z potencjałem do tworzenia nowej generacji liderów gospodarczych Polski.. Dotychczasowi stypendyści programu mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami. Ukończyli studia z bardzo dobrymi wynikami, pracują w międzynarodowych środowiskach badawczych pod okiem najlepszych ekspertów. To osoby nadzwyczaj ambitne, dla których klasyczna ścieżka edukacji okazała się niewystarczająca. Dzięki studiowaniu na prestiżowych uczelniach, mają możliwość pracy nad interdyscyplinarnymi projektami, konsultacji swoich pomysłów ze światowej rangi specjalistami i zebrania od nich cennego doświadczenia. Umiejętności jakie nabędą podczas studiów, przełożą się na wkład i jakość pracy dla polskiej gospodarki. Stypendium Bona Fide zobowiązuje bowiem stypendystów do podjęcia pracy w Polsce w sektorze publicznym lub w Spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

Stypendium, podobnie jak w poprzednich edycjach, przeznaczone jest dla polskich studentów studiów II lub III stopnia, kształcących się na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Lista szanghajska). Kwalifikacja do programu jest dwuetapowa. W pierwszym, kandydaci wypełniają i przesyłają komplet dokumentów. Następnie z osobami zakwalifikowanymi do drugiego etapu przeprowadzone zostaną rozmowy indywidualne. Na ich podstawie Fundacja ORLEN wyłoni stypendystów programu.

W dwóch dotychczasowych edycjach programu BONA FIDE przyznano 22 stypendia na łączną kwotę blisko 2 300 000 zł.

Harmonogram rekrutacji:

·        od 1 marca do 15 marca - nabór wniosków,

·        między 6 a 13 kwietnia - rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami

·        do 16 kwietnia -  ogłoszenie wyników

 

Regulamin programuBona Fide_Regulamin__2021_2.pdfBona Fide_Regulamin__2021_2.pdf

Formularz zgłoszeniowyhttps://formularzefundacja.orlen.pl/forms/form__bona_fide_2021.aspx