01.02.2024

Bezpieczne Orlęta – rusza 4. edycja programu

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo ludzi wokół siebie. Czasem wystarczy podstawowa wiedza z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, aby uratować czyjeś życie. Choć nieraz o tym zapominamy, w każdej chwili możemy znaleźć się w sytuacji zagrożenia. Dlatego tak ważna jest edukacja dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa.

To już 4. edycja programu „Bezpieczne Orlęta” skierowanego do tych, którzy chcą uczyć najmłodszych tego, jak zachować się w przypadku zagrożenia. Przyznajemy granty w wysokości do 15 tys. zł na wyposażenie sal edukacyjnych. Wnioskować o nie mogą miejskie i powiatowe komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz inne jednostki organizacyjne PSP, takie jak szkoły PSP czy muzea pożarnictwa. 

Nauka o bezpieczeństwie nie musi być nudna

− Chcemy nagrodzić grantami projekty tych wnioskodawców, którzy zaplanują dla przedszkolaków i uczniów ciekawe i innowacyjne zajęcia z bezpieczeństwa. Edukacja o bezpieczeństwie nie musi być nudna – mówi Michał Klimek z Fundacji ORLEN, koordynator programu „Bezpieczne Orlęta”.

Nauczanie w atrakcyjny sposób wymaga nie tylko zaangażowania prowadzącego, ale także nowoczesnego sprzętu. Wyposażcie sale edukacyjne w symulatory zagrożeń, defibrylatory treningowe czy fantomy i rozwińcie swoją ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. W trzech edycjach programu „Bezpieczne Orlęta” wsparliśmy już prawie 40 takich inicjatyw.

Wnioski przyjmujemy do 29 lutego. Szczegółowe zasady ubiegania się o grant znajdują się w regulaminie programu.