25.07.2023

„ORLEN dla Strażaków” − zakończyliśmy przyjmowanie wniosków

Podobnie jak w poprzednich latach program cieszył się dużym zainteresowaniem jednostek strażackich. Wpłynęło do nas ponad 2,7 tys. wniosków. Pula grantów to 3 mln zł.

24 lipca był ostatnim dniem, w którym można było złożyć wniosek w programie „ORLEN dla Strażaków”. W jego ramach ponad 20 lat Fundacja ORLEN wraz z ORLEN wspierają jednostki OSP i PSP w zakupie niezbędnego w ich pracy sprzętu i wyposażenia osobistego. Strażacy w swoich projektach ubiegają się o granty na zakup m.in. ubrań ochronnych, kamer termowizyjnych, sprzętu niezbędnego w ratownictwie drogowym czy wodnym a nawet lekkich wozów pożarniczych.

„ORLEN dla Strażaków” to jeden z najbardziej popularnych programów Fundacji ORLEN. W tym roku jednostki strażackie złożyły ponad 2,7 tys. wniosków.

– Dla naszej Fundacji program „ORLEN dla Strażaków” jest niezwykle ważny, bo dzięki grantom, które przekazujemy jednostkom rośnie ich gotowość bojowa a to oznacza wzrost bezpieczeństwa w środowisku lokalnym, w którym działają – mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN.

W tym roku pula przeznaczona na granty dla jednostek strażackich to aż 3 mln zł. Wnioski, które wpłynęły do Fundacji ORLEN zostaną poddane ocenie ekspertów. Wyniki programu poznamy pod koniec sierpnia.