28.06.2024

Wakacyjny staż na stacji ORLEN? Zgłoś się

Nowe umiejętności, bezcenne doświadczenie i pierwszy krok do samodzielności – to czeka młodzież, która weźmie udział w programie wakacyjnych staży na stacjach ORLEN. Fundacja ORLEN i Fundacja Samodzielni Robinsonowie ruszają z kolejną edycją programu stażowego dla młodzieży wychowującej się w Rodzinnych Domach Dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego.

Już po raz trzeci Fundacja ORLEN zaprasza młodzież w wieku 16-25 lat z Rodzinnych Domów Dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego do wzięcia udziału w wakacyjnym płatnym stażu na stacji ORLEN.

Proponujemy młodzieży staże dwutygodniowe (80 godzin pracy) i miesięczne (160 godzin pracy) w czasie trwających wakacji jak i już po ich zakończeniu. Staże są płatne. Do odbycia stażu konieczne są badania sanepid. Koszt ten, na podstawie przedłożonej faktury, pokryje Fundacja Samodzielni Robinsonowie.

Zgłoszenia na staż przyjmujemy za pośrednictwem formularza on-line do 7 lipca. Młodzież chcąca uczestniczyć w stażu musi przygotować swoje CV.

Doświadczenie, umiejętności, pewność siebie

Staże na stacjach ORLEN dla młodzieży z pieczy zastępczej organizujemy już po raz trzeci. Startowaliśmy pilotażowo z kilkoma stażami, w ubiegłym roku mieliśmy już 20 stażystów na stacjach ORLEN w całej Polsce. – Stażyści, którzy wzięli udział w programie podkreślali, że zdobyli pierwsze cenne doświadczenia w pracy, nabrali pewności siebie, zdobyli nowe umiejętności. Po odbytym stażu uczestnicy odbędą spotkanie z doradcą zawodowym. Omówią staż, zaplanują dalszy rozwój stażysty. Zapraszamy młodzież do skorzystania z tej propozycji – mówi Justyna Niemczynowicz z Fundacji ORLEN, koordynatorka programu wsparcia Rodzinnych Domów Dziecka.

Program staży na stacjach ORLEN prowadzimy we współpracy z Fundacją Samodzielni Robinsonowie, która od 22 lat wspiera młodzież z pieczy zastępczej we wchodzeniu w dorosłe życie Od wielu lat prowadzi Program Bezpieczny Staż.

Więcej informacji na temat rekrutacji i zasad realizacji programu udziela liderka programu z Fundacji Samodzielni Robinsonowie:
Anna Żelazowska-Kosiorek
tel. 605 053 554,
e-mail: a.zelazowska-kosiorek@fundacjarobinson.org.pl

Chcesz obejrzeć relację z zeszłorocznego stażu? Zapraszamy na Instagram.