19.04.2024

Konkurs „Strażacki As” – znamy zwycięzców

Zaprosiliśmy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze do tego, by zaproponowały nową kartę, która mogłaby się znaleźć w wydanej przez Fundację ORLEN grze „Próba Ognia”. Przyznaliśmy trzy nagrody i trzy wyróżnienia. 

Zadanie w konkursie „Płomienne Projekty: Strażacki AS” polegało na tym, by wymyślić nazwę karty, stworzyć do niej ilustrację, opracować pole działań indywidualnych oraz pole działań grupowych. Ważne było także to, by pola akcji były zgodne z zasadami gry planszowej „Próba Ognia”.

Mamy zwycięzców!

Za wszystkie prace, które przesłali nam członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych bardzo dziękujemy. Zdecydowaliśmy o przyznaniu trzech nagród oraz trzech wyróżnień.

  • Nagrodzeni:

I miejsca – karta „Działko wodne” autorstwa Amelii Cebuli (MDP Grodziec),

II miejsce − kartą „Oświecenie” autorstwa Huberta Szarka (MDP Pęplino),

III miejsce – karta „Podwójny Zwiad” autorstwa Kamili Stefańczyk (MDP Poręba-Niwki).

Zwycięzcy otrzymają nagrody o wartości odpowiednio: 500, 350 i 200 zł. 

  • Wyróżnieni:

karta „Pomoc” autorstwa Natalii Kępki (MDP Jagatowo),

karta „Razem możemy wszystko” autorstwa Oskara Zyśka (MDP Jagatowo), 

karta „Pomoc zwierząt jest ważna” autorstwa Angeliki Wnuk (MDP Poręba-Niwki).

− Wszystkim, którzy przystąpili do rywalizacji bardzo dziękujemy. Wasze propozycje są dla nas ogromną inspiracją – mówi Maciej Kawecki z Fundacji ORLEN, członek zespołu projektów na rzecz jednostek straży pożarnej. I dodaje: − „Płomienne Projekty: Strażacki AS” to nie jedyny konkurs, który zaplanowaliśmy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Śledźcie media społecznościowe oraz stronę internetową Fundacji ORLEN, żeby ich nie przegapić.

620 MDP już gra

„Próba Ognia” to gra planszowa, którą Fundacja ORLEN wydała w 2021 r., by wesprzeć jednostki OSP w prowadzeniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Gra służy temu, by młodzi członkowie drużyn zdobywali podstawową wiedzę pożarniczą, uczyli się współpracy i wspólnie stawiali czoła wyzwaniom.

„Próba Ognia” dotarła już do 620 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy pięć turniejów regionalnych oraz turniej ogólnopolski, w którym rywalizowały ze sobą 24 MDP.