09.09.2024

Kolejna edycja programu stypendialnego dla wychowanków RDD

Fundacja ORLEN po raz kolejny przyzna stypendia utalentowanym uczniom i studentom wychowujący się w Rodzinnych Domach Dziecka. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów.

Już można składać wnioski w programie stypendialnym stworzonym z myślą o młodzieży wychowującej się w Rodzinnych Domach Dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego. – W tym roku zmieniliśmy nieco zasady na jakich przyznajemy stypendia. W tegorocznej edycji rezygnujemy z podziału programu na wariant sportowy i naukowy. Średnia ocen jest punktowana, ale nie będzie dla komisji stypendialnej najważniejszym kryterium – mówi Justyna Niemczynowicz z Fundacji ORLEN, koordynatorka Programu Pomocy Rodzinnym Domom Dziecka.

Kandydat może otrzymać punkty zarówno za sukcesy sportowe, jak i naukowe. Punktowane będą również osiągnięcia artystyczne, działalność na rzecz środowiska naturalnego, aktywność społeczną. Zwracamy także uwagę na to, czy kandydaci biorą udział w zajęciach pozaszkolnych i rozwijają swoje pasje.

Dodatkowa motywacja

O stypendium mogą się starać uczniowie klas od 6 do 8 szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci do 25 roku życia – zarówno ci pozostający pod opieką Rodzinnych Domów Dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego, jak i już usamodzielnieni. W ubiegłorocznej edycji stypendium z tego programu otrzymało 141 osób.

− Stypendium ma przyczynić się do wyrównywania szans edukacyjnych dzieci wychowujących się w Rodzinnych Domach Dziecka czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Finansowe wsparcie mogą przeznaczyć na rozwijanie swoich pasji, zajęcia dodatkowe, zakup książek, czy sprzętu sportowego. Stypendium to także dodatkowa motywacja do nauki i szkoła zarządzania własnym budżetem – podkreśla Justyna Niemczynowicz.

Wnioski stypendialne w tym programie przyjmujemy od 9 września do 2 października 2024 r. poprzez generator wniosków dostępny pod adresem: https://granty-fundacja.orlen.pl/

Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na podstronie programu.