27.03.2024

Grasz w „Próbę Ognia”? Możesz zaprojektować nową kartę do gry

Zapraszamy członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do udziału w konkursie Fundacji ORLEN i stworzenia „Strażackiego Asa”. Na prace konkursowe czekamy do 15 kwietnia.

Należysz do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej? Pasjami grasz w „Próbę Ognia” i masz pomysł na nową kartę do gry? Podziel się nim z nami i weź udział w konkursie „Płomienne Projekty: Strażacki AS”.

Wymyśl nazwę karty, stwórz do niej ilustrację, opracuj pole działań indywidualnych oraz pole działań grupowych. Pamiętaj o tym, że pola akcji powinny być zgodne z zasadami gry planszowej „Próba Ognia”. Na Wasze prace konkursowe czekamy do 15 kwietnia 2024 r. Złóżcie je za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego Strażacki AS − interankiety. By wziąć udział w konkursie trzeba należeć do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Zgłoszenie w imieniu uczestnika niepełnoletniego musi złożyć jego rodzic lub opiekun prawny.

Zgłoś swój pomysł, wygraj nagrody

Autorzy trzech najciekawszych prac otrzymają nagrody o wartości 500, 350 i 200 zł. Przewidziane są również wyróżnienia. Najlepsze prace konkursowe chcemy wykorzystać jako inspirację do stworzenia nowych kart do gry „Próba Ognia”, więc niewykluczone, że wymyślona przez Was karta trafi do tysięcy graczy w całej Polsce.

− Popularność „Próby Ognia” przerosła nasze oczekiwania. Wokół niej stworzyła się zaangażowana społeczność. Chcemy zaskakiwać młodych graczy, proponować im ciekawe scenariusze i nowe karty, a także pokazać, że mogą tworzyć je sami. Wiemy, że mają wiele ciekawych pomysłów na rozwój gry i chcemy by mieli w nią swój wkład – mówi Maciej Kawecki z Fundacji ORLEN, członek zespołu projektów na rzecz jednostek straży pożarnej. − „Płomienne Projekty: Strażacki AS” to nie jedyny konkurs, który zaplanowaliśmy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Śledźcie media społecznościowe oraz stronę internetową Fundacji ORLEN, żeby ich nie przegapić – dodaje Maciej Kawecki.

620 MDP już gra

„Próba Ognia” to gra planszowa, którą Fundacja ORLEN wydała w 2021 r., by wesprzeć jednostki OSP w prowadzeniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Gra służy temu, by młodzi członkowie drużyn zdobywali podstawową wiedzę pożarniczą, uczyli się współpracy i wspólnie stawiali czoło wyzwaniom.

„Próba Ognia” dotarła już do 620 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy pięć turniejów regionalnych oraz turniej ogólnopolski, w którym rywalizowały ze sobą 24 MDP.

Zasady udziału w konkursie: