29.08.2022

Stypendia dla płockich talentów. To już XIV edycja

Ruszyła rekrutacja do programu stypendialnego „Mam pasję powyżej średniej” przeznaczonego dla uczniów z Płocka i powiatu płockiego, którzy mogą pochwalić się ponadprzeciętnymi wynikami naukowymi, sportowymi oraz aktywnością pozaszkolną.

W tym roku już po raz czternasty Fundacja ORLEN przyzna stypendia w programie „Mam pasję powyżej średniej”. To jeden z sześciu programów stypendialnych Fundacji ORLEN. O stypendia z tego programu mogą się ubiegać uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych mieszkający w Płocku i powiecie płockim.

Program jest podzielony na segmenty: naukowy i sportowy. W przypadku stypendium naukowego wymagana średnia ocen dla uczniów szkoły podstawowej wynosi co najmniej 4,75. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych co najmniej 4,5. W przypadku stypendium sportowego − 4,0. Pod uwagę brany jest także udział w wolontariacie czy zaangażowanie w działalność organizacji pozarządowych.

Wniosek on-line

29 sierpnia rozpoczęliśmy przyjmowanie wniosków stypendialnych od uczniów, którzy spełniają warunki programu. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie wniosku on-line. Należy uzupełnić go do 12 września, a następnie wydrukować i do 26 września przesłać tradycyjną pocztą do biura Fundacji ORLEN w Warszawie. Stypendystów poznamy do końca października.

− Program „Mam pasję powyżej średniej” z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie uczniów. Przybywa młodych ludzi, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami naukowymi i pozaszkolną aktywnością. W 2021 r. stypendium otrzymały 174 osoby, Cieszy nas to, bo programy stypendialne postrzegamy jako najlepszą inwestycję w przyszłość – mówi Małgorzata Rogowska z Fundacji ORLEN, koordynatorka programu. 

Nie tylko wsparcie finansowe

Stypendyści programu ze szkół podstawowych mogą liczyć na comiesięczne stypendium w wysokości 200 zł. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych ta kwota wynosi 300 zł. Jednak wsparcie finansowe to nie wszystko. Fundacja ORLEN przygotowuje dla stypendystów dodatkowe atrakcje takie jak debaty oksfordzkie, gry integracyjne, warsztaty kompetencyjne. − Młodym i utalentowanym ludziom chcemy dać do ręki dodatkowe narzędzia, które przydadzą im się na drodze do sukcesu. Stąd pomysł cyklicznych spotkań. W tym roku naszym stypendystom ze szkół podstawowych zaproponowaliśmy spotkanie dotyczące fake newsów, a uczniowie szkół ponadpodstawowych mogli wziąć udział w spotkaniu ze stypendystą programu Bona Fide na temat studiowania na najlepszych uczelniach świata. Z kolei u progu wakacji zaprosiliśmy stypendystów na warsztaty o bioróżnorodności – opowiada Małgorzata Rogowska.

Więcej informacji na temat programu „Mam pasję powyżej średniej” można znaleźć na podstronie programu​.