24.10.2022

Granty na lokalne inicjatywy przyznane. Sprawdź wyniki programu „Moje miejsce na Ziemi”

W V edycji programu Fundacja ORLEN przyznała lokalnym organizacjom 170 grantów na łączną kwotę 2 mln 15 tys. zł. Program cieszył się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło do nas ponad 2,4 tys. wniosków.

Biblioteki publiczne, Koła Gospodyń Wiejskich czy lokalne stowarzyszenia znalazły się wśród nagrodzonych w tegorocznej edycji programu grantowego Fundacji ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”. Tym razem spośród ponad 2,4 tys. wniosków, które do nas wpłynęły i zostały poddane ocenie ekspertów, wyłoniliśmy 170, które otrzymają granty.

Wsparcie trafi do małych społeczności

Wśród zwycięzców najwięcej jest organizacji z województwa mazowieckiego (23), śląskiego (17) oraz dolnośląskiego i wielkopolskiego (po 16). Największa liczba​ grantów trafi do organizacji działających na wsiach (105) oraz miastach do 20 tys. mieszkańców (33). Organizacje z Mazowsza zadeklarowały, że w ramach realizacji projektu zaangażują do działania aż 349 wolontariuszy, organizacje ze Śląska 282, a z Podkarpacia 223.

− Organizacjom, które zdobyły grant na realizację swojego projektu serdecznie gratulujemy i nie możemy doczekać się efektów ich działań – mówi Małgorzata Rogowska z Fundacji ORLEN, koordynatorka programu „Moje miejsce na Ziemi”. – Chcę jednak podziękować wszystkim tym, którzy zdecydowali się na złożenie wniosku. Nie każdy mogliśmy nagrodzić grantem, ale mamy nadzieję, że ich autorzy nie zrezygnują z realizacji swoich pomysłów.

Największy program grantowy

„Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy Fundacji ORLEN. Grantami wspieramy te organizacje pozarządowe, lokalne instytucje, koła gospodyń wiejskich, szkoły czy parafie, które mają ciekawy pomysł na działanie dla swoich lokalnych społeczności. Przyznając grant pomagamy im je zrealizować.

W piątej edycji, tak jak w poprzednich latach, przyznaliśmy granty w wysokości 5 000, 10 000, 15 000 i 20 000 zł na projekty związane z ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. 

Wyniki V edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” można znaleźć na jego podstronie.