29.11.2023

Znamy wyniki konkursu plastycznego na ilustrację kartki świątecznej

W tym roku, już po raz kolejny ORLEN wraz z Fundacją ORLEN zaprosił wychowanków z Rodzinnych Domów Dziecka do udziału w konkursie na ilustrację firmowej kartki świątecznej. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 800 uczestników, którzy nadesłali blisko 900 wyjątkowych prac. 

Spośród nadesłanych na konkurs prac, Kapituła Konkursowa wyłoniła najciekawsze  w kategorii „Oryginalna technika wykonania”, oraz dokonała wyboru 30 prac młodych artystów do II etapu konkursu. Wyboru zwycięskiej ilustracji dokonali pracownicy głosując na najlepsze prace w wewnętrznym serwisie internetowym. Głosowanie trwało trzy dni i w tym czasie swoje głosy oddało blisko 1200 osób.

W kategorii głównej zwyciężyła praca 13 letniej Leny Dąbrowskiej. Będzie ona ilustrować naszą firmową kartkę świąteczną. II miejsce zdobył 14 letni Damian Kowalczyk, III miejsce zajęła praca 8 letniej Melani Inczewskiej.

Decyzją Kapituły Konkursowej w kategorii „Oryginalna technika wykonania" nagrodzeni zostali:

I miejsce Nikola Szymczak
II miejsce Lech Fabisiak
III miejsce Natalia Popek

Kapituła Konkursowe przyznała również specjalne wyróżnienia dla Nikoli Człowiek za przygotowanie szopki Bożonarodzeniowej oraz dla podopiecznych z rodzinnych domów dziecka w Pełczycach za przygotowaną pracę zbiorową.

Laureatom konkursu plastycznego serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział!