Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
#IGNACYteam

Rok 2022 został ustanowiony Rokiem Ignacego Łukasiewicza – farmaceuty, przedsiębiorcy, wynalazcy lampy naftowej. Fundacja ORLEN obchodzi go aktywnie. 20 września ruszyliśmy w Polskę z projektem edukacyjnym #IGNACYteam. Spotykamy się z dziećmi z klas II-VIII szkół podstawowych na innowacyjnych lekcjach chemii, fizyki i ekologii.

DSC_8764.jpg

Zajęcia porwadzimy w naszej mobilnej strefie edukacyjnej. Jedna jej część poświęcona jest Ignacemu Łukasiewiczowi, wielkiemu innowatorowi i wynalazcy swoich czasów. Dzieciom nie tylko przybliżamy jego postać i dajemy do ręki wynalezioną przez niego lampę naftową, ale także pokazujemy, że bez ropy naftowej nie byłoby rozwoju cywilizacji jaką znamy. Druga strefa poświęcona jest ekologii i odnawialnym źródłom energii. Można w niej zobaczyć jak działa pompa wodna, elektrownia wiatrowa czy panel fotowoltaiczny. A dzięki goglom VR każdy ma szansę sprawdzić się w poprawnym segregowaniu śmieci.

Od poniedziałku do piątku innowacyjne lekcje prowadzimy w wybranych szkołach (lista placówek uczestniczących w projekcie jest już zamknięta). W soboty projekt jest otwarty dla mieszkańców. Gdzie można nas znaleźć?

1.10.2022 r.  Włocławek (parking przy Hali Mistrzów)

8.10.2022 r. − Grudziądz (Centrum Handlowe Alfa)

15.10.2022 r.− Łomża (parking przy Parku Wodnym ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15)DSC_9196.jpg​​