Ruszyła kolejna edycja programu stypendialnego dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka!

01-10-2019

Kolejny raz wychowankowie Rodzinnych Domów Dziecka mogą starać się o stypendium Fundacji ORLEN. Nabór wniosków rozpoczął się 2 października 2019 roku.

O stypendia naukowe ubiegać się mogą uczniowie klas 6,7 i 8 szkół podstawowych  oraz szkół ponadpodstawowych, którzy w roku składania wniosku nie ukończyli 19 lat (4-letni program nauki) bądź 20 lat (pięcioletni program nauki).

Stypendia sportowe mogą otrzymać uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Wysokość miesięcznego stypendium dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wynosi 300 zł, natomiast dla studentów 400 zł.

Formularz aplikacyjny oraz Regulamin Programu dostępne są już na stronie Fundacji www.fundacja.orlen.pl w zakładce „Nasza działalność ” / „Program stypendialny”/ „Stypendia RDD”.

Na dwuetapową rekrutację składa się:

- uzupełnienie formularza aplikacyjnego on-line do  15 października 2019 roku;

- wydrukowanie, podpisanie i wysłanie pocztą tradycyjną formularza aplikacyjnego oraz niezbędnych dokumentów, które wskazane są w Regulaminie do 25 października 2019 roku na adres Biura Fundacji w Warszawie.

Stypendia otrzymają uczniowie, którzy w procesie rekrutacji otrzymają najwyższą liczbę punktów. Listę stypendystów poznamy 30 listopada 2019 roku.

Wiemy, że przyznawane stypendia są pomocą i radością dla uczniów, którzy dzięki otrzymanym środkom mogą rozwijać swoje pasje, realizować marzenia.  Współpraca ze stypendystami jest dla Fundacji niesamowitą przyjemnością i ważnym kierunkiem działań.

Wierzymy, że podjęte przez nas działania ułatwią wielu młodym ludziom wejście na rynek pracy, a tym samym rozwój naszego kraju na wszystkich szczeblach.