Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Konkurs „Bezpieczne Orlęta” rozstrzygnięty!

07-02-2020  

Fundacja ORLEN rozstrzygnęła program grantowy „Bezpieczne Orlęta”. Do programu wpłynęły 43 wnioski z miejskich i powiatowych komend Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski.

 

Program zakłada dofinansowanie 10 wybranych sal edukacyjnych, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami programu grantowego „Bezpieczne Orlęta” Fundacji ORLEN zostali:

  1. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, która nakręci spoty edukacyjne, przedstawiające niebezpieczne sytuacje, w których mogą znaleźć się dzieci i dorośli. Projekt zakłada również stworzenie kolorowanek i banerów promocyjnych edukację bezpieczeństwa.
  2. Komenda P​owiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, która postawi Ognik na KÓŁKA! Pomysł mobilnego Ognika jest innowacyjną pozwalającą na prowadzenie zajęć poza salą stacjonarną podczas różnych wydarzeń organizowanych na terenie powiatu.
  3. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, która zakupi przedmioty i urządzenia pozorujące wnętrze mieszkania oraz na przykładach tych urządzeń codziennego użytku będzie prowadziła zajęcia o potencjalnych zagrożeniach, mogących wystąpić w mieszkaniu każdego człowieka.
  4. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, która zakupi defibrylator treningowy i torbę PSP R1 dla uatrakcyjnienia prowadzonych zajęć i wprowadzenia elementu praktycznego.
  5. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, zakupi kilkanaście fantomów do praktycznej nauki resuscytacji. Manekiny zarówno osób dorosłych, jak i dzieci oraz niemowląt.
  6. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, zakupi symulator pożaru i osprzętu do nauki obsługi i prezentacji działania podręcznego sprzętu gaśniczego. Komenda zwraca szczególną uwagę na niebezpieczeństwo wynikające z pożarów tłuszczy i olejów roślinnych.
  7. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, zakupi manekina ewakuacyjnego do nauki prawidłowego zabezpieczenia i transportowania poszkodowanych z miejsca bezpośredniego zagrożenia.
  8. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie, zakupi osprzętowanie umożliwiające prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu.
  9. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, zakupi defibrylator szkoleniowy AED i zestawy fantomów do treningu RKO, umożliwiające prowadzenie praktycznych zajęć z podstawowego ratownictwa. Na terenie Ełku znajduje się kilkanaście punktów z defibrylatorami AED. W całej Polsce pojawia się ich coraz więcej. Umiejętność korzystania z defibrylatora może być kluczowa w zmniejszeniu liczby śmiertelnych ofiar wypadków.
  10. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach, która zakupi basen i przeprowadzi zajęcia z ratownictwa wodnego. Przez Police przepływa Odra, dlatego projekt niewątpliwie odpowiada potrzebom miasta i okolic.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Realizacja programu „Bezpieczne Orlęta” jest możliwa dzięki wspólnej akcji programu lojalnościowego VITAY i twórców aplikacji YANOSIK. W ramach akcji kierowcy mogą zbierać punkty VITAY nie tylko za zakupy na stacjach ORLEN, ale także wówczas, gdy za pomocą aplikacji zgłoszą niebezpieczne zdarzenie na drodze. Punkty od kierowców trafiają na wybrany przez nich cel charytatywny, który realizuje Fundacja ORLEN. Do tej pory Fundacja przekazała sprzęt medyczny szpitalowi w Lublinie, Lipnie oraz Ostrowie Wielkopolskim, oznakowała przejścia dla pieszych w pobliżu placówek oświatowych w Płocku, a wyposażyła ponad 350 podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski w kaski rowerowe.

SGSP