Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Grupa ORLEN już po raz czwarty przyzna prestiżowe stypendia polskim studentom

01-03-2021  

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do czwartej edycji programu stypendialnego BONA FIDE. Polscy studenci, zdobywający wykształcenie na renomowanych uczelniach zagranicznych, mogą ubiegać się o dofinansowanie czesnego w wysokości nawet 200 tys. zł. Wnioski należy składać on-line do 15 marca 2021 r. W trzech dotychczasowych edycjach programu BONA FIDE przyznano aż 22 stypendia na łączną kwotę ponad 2 mln złotych.

​​

Stypendium, podobnie jak w latach ubiegłych, skierowane jest do polskich studentów, wybierających studia II lub III stopnia, na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Lista szanghajska). Po zakończeniu nauki za granicą stypendyści zobowiązują się do podjęcia pracy w Polsce, w jednej ze spółek z udziałem Skarbu Państwa lub w administracji publicznej. Partnerami tegorocznej edycji programu Fundacji ORLEN zostały cztery fundacje korporacyjne: Fundacja BKG im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa oraz Fundacja LOTOS i Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

 - Rosnące zainteresowanie programem BONA FIDE najlepiej pokazuje, że takie wsparcie jest polskim studentom potrzebne. Dzięki współpracy z partnerami udało się nam stworzyć unikalną propozycję na rynku stypendialnym. Dla młodych ludzi to olbrzymia szansa na rozwój kompetencji, a dla polskich firm na wykorzystanie ich potencjału do wzmacniania swojej działalności biznesowej. Z dumą obserwujemy postępy uczestników programu na drodze budowania kariery zawodowej mówi Katarzyna Fabbri, Członek Zarządu Fundacji ORLEN.

 Kwalifikacja do programu jest dwuetapowa. Do 15 marca br. kandydaci wypełniają formularz on-line i przesyłają komplet dokumentów. Z osobami zakwalifikowanymi do drugiego etapu przeprowadzone zostaną rozmowy indywidualne. To one finalnie zadecydują, kto zostanie stypendystą czwartej edycji programu BONA FIDE.

 Program BONA FIDE (łac. w dobrej wierze) to unikalny w skali kraju projekt. Jego celem jest objęcie mecenatem osób, które w przyszłości mogą swoją wiedzę i doświadczenie na zagranicznych uczelniach wykorzystać do budowania siły krajowej gospodarki. W trzech dotychczasowych edycjach programu BONA FIDE przyznano aż 22 stypendia na łączną kwotę ponad 2 mln złotych. Największą popularnością wśród stypendystów cieszyły się dwie brytyjskie uczelnie: University of Oxford oraz University College London.

 Regulamin programu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w zakładce Nasze programy/ Programy stypendialne / Program Bona Fide​.