Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Ferie pełne atrakcji

11-02-2020  

Dzięki wsparciu Fundacji ORLEN ponad 150 podopiecznych z 17 rodzinnych domów dziecka wyjechało do Szczyrku na zimowe ferie. Podczas czterech tygodniowych turnusów dzieci uczą się jeździć na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy ORLEN, którzy aktywie włączyli się w organizację, ferie są jeszcze bardziej urozmaicone.

Szczyrk to jeden z najciekawszych kurortów, od lat uczęszczany przez narciarzy i turystów górskich. Fundacja ORLEN organizuje zimowy wypoczynek w tym regionie od 2013 roku. Ponieważ Fundacja wspiera rodzinne domy dziecka z całej Polski, terminy ferii są dobrane tak, by uczestniczyć w nich mogli podopieczni ze wszystkich województw. Poza szkoleniem narciarskim od podstaw na dzieci czekają również atrakcje takie jak: wycieczka wokół ​Beskidu Śląskiego czy zabawa z góralską kapelą. Zaawansowani narciarze w asyście opiekuna mogą doskonalić jazdę na wyższych stokach.Do spędzania czasu z podopiecznymi Fundacja zaprosiła również pracowników Grupy ORLEN. Każdy pracownik, który chciał podzielić się swoją pasją, mógł zorganizować ciekawe warsztaty dla wychowanków. Wolontariusze zaproponowali m.in. poprowadzenie zajęć fotograficznych, chemicznych a także warsztaty kulinarne, na których dzieci przygotują zdrowe przekąski. Uczestnicy ferii są w różnym wieku, dlatego zajęcia są dopasowane do potrzeb zarówno trzy jak i siedemnastolatków.

Rodzinne domy dziecka to wyjątkowe placówki, w których dzieci pozbawione opieki biologicznych krewnych odnajdują ciepło, spokój i beztroskę. Fundacja ORLEN współpracuje z rodzinnymi domami dziecka już od 2001 roku. Ze wsparcia Fundacji korzystają wychowankowie z blisko 300 placówek z całej Polski. Fundacja wspiera rodziny poprzez darowizny na leczenie i rehabilitację podopiecznych, finansuje dojazdy do lekarzy czy zajęcia dodatkowe. Dzieci korzystają z programu stypendialnego i pomagają w wydarzeniach organizowanych przez ORLEN. Corocznie Fundacja ORLEN wraz ze swoim fundatorem ogłasza konkurs na kartę świąteczną, w ramach którego w tym roku spłynęło blisko 800 prac ze 120 domów. Uczestnicy konkursu otrzymali paczki świąteczne z rodzinnymi grami i książkami edukacyjnymi. Osoby prowadzące RDD mogą również rozwijać swoje umiejętności i kompetencje wychowawcze poprzez udział w organizowanych przez Fundacje konferencjach. 


FERIE RDD.png
RDD