Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Bona Fide: przyznaliśmy stypendia na studia na najlepszych uczelniach świata

22-05-2023  

Fundacja ORLEN wraz z partnerami rozstrzygnęła VI edycję programu stypendialnego skierowanego do tych, którzy dostali się na studia na najbardziej renomowanych uczelniach zagranicznych. Do grona dotychczasowych stypendystów dołączyło 17 osób.

Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, Uniwersytet Oksfordzki czy London School of Economics − to tylko niektóre z uczelni, na których studia rozpoczną nasi tegoroczni stypendyści. Fundacja ORLEN wraz z partnerami − Fundacją Energa, Fundacją Empiria i Wiedza powołaną przez BGK, Fundacją ORLEN dla Pomorza oraz Fundacją PGNiG im. I. Łukasiesiewcza – rozstrzygnęła VI edycję programu stypendialnego Bona Fide.

Do grona stypendystów dołączyło w tym roku 17 osób. – To największa liczba przyznanych stypendiów od powołania tego programu. Grupa tych, którzy otrzymali stypendium Bona Fide powiększyła się tym samym do 62 osób − mówi Katarzyna Fabbri, członkini Zarządu Fundacji ORLEN.

Inwestycja w przyszłość

Fundacja ORLEN tworząc w 2018 r. ten unikalny w skali kraju program przeznaczony dla studentów, którzy dostali się na studia II lub III stopnia na uczelniach znajdujących się w pierwszej pięćdziesiątce Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Liście Szanghajskiej), chciała dać im szansę wykształcenia się na najwyższym możliwym poziomie.

– Nasi stypendyści zobowiązują się do tego, że po zakończeniu studiów za granicą wrócą do Polski i podejmą pracę w takich miejscach jak ministerstwa, urzędy centralne czy spółki Skarbu Państwa. Obserwujemy kariery alumnów poprzednich edycji programów i widzimy, że z sukcesem je rozwijają. W przyszłości mogą stać się liderami polskiej gospodarki, mają potencjał do tego by rozwijać nowe technologie, proponować ciekawe rozwiązania w dziedzinie administracji, prawa czy usług publicznych. Jesteśmy przekonani, że warto w nich inwestować – podkreśla Katarzyna Fabbri.

Polityki publiczne, statystyka i klimat

Studenci, którzy otrzymali stypendia w tegorocznej edycji programu Bona Fide jesienią rozpoczną studia na takich kierunkach jak polityki publiczne, statystyka, studia z zakresu badań nad uchodźctwem i przymusowymi migracjami czy zmianami klimatu. – Dziękujemy wszystkim, którzy aplikowali o stypendium. Wybór nie był prosty. Tegorocznym laureatom serdecznie gratulujemy – mówi Katarzyna Fabbri.

Pełną listę stypendystów można znaleźć na stronie programu.​

Bona Fide