LATO 2008 – rodzinne domy dziecka wypoczywają z Fundacją ORLEN – Dar Serca.

25-04-2008  Informacja prasowa

W lutym 2008 r. Fundacja przesłała do 280 rodzinnych domów dziecka ofertę letniego wypoczynku. Tradycyjnym – oferowanym od 5 lat miejscem, w którym latem wypoczywają wychowankowie RDD wraz z opiekunami – jest Klub Żeglarski PETROCHEMIA PŁOCK w Jorze Wielkiej na Mazurach.

Nad pięknym Jeziorem Tałty mają oni możliwość spędzenia – także w roku obecnym – 10 dni w środowisku ochronionym przed niszczycielskim skutkiem cywilizacji. Mogą posmakować nie tylko świetnej kuchni, ale także kontaktu z czystą wodą, zdobywając lub doskonaląc umiejętności pływania (ze zdobyciem karty pływackiej włącznie). Do dyspozycji dzieci i ich opiekunów są żaglówki, łodzie, kajaki i inny drobny sprzęt pływający. Mogą zwiedzić okolicę korzystając z rowerów turystycznych i uczestnicząc w wycieczkach, organizowanych specjalnie dla nich.
Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w latach ubiegłych dzieci i młodzież, ale także dorośli, nawiążą nowe znajomości i przyjaźnie, i że w długie zimowe wieczory będą wspominali gry i zabawy oraz wspólne śpiewanie przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. A gdy nadejdzie wiosna zaczną znowu tęsknić do Jory Wielkiej, do mieszkania w namiocie, do chłodnej wody o poranku i gorącej atmosfery.

Latem 2008 roku w Jorze Wielkiej będzie wypoczywało 28 wspaniałych rodzin z  następujących miejscowości:
Nr Miejscowość
26.  Wołomin – ul. Przejazdowa  mazowieckie  11
27.  Wołomin – ul. Geodetów  mazowieckie  10
28.  Wydminy  warmińsko-mazurskie  10

Duże zainteresowanie rodzinnych domów dziecka tą formą pomocy Fundacji, skłoniło jej Zarząd do znalezienia drugiego miejsca tegorocznego, a może i na lata kolejne, wypoczynku letniego.
Tym miejscem jest piękna miejscowość Mrzeżyno, położona wśród lasów i wrzosowisk Pomorza Zachodniego. W Ośrodku FAMA-STA, w trakcie 12-dniowych turnusów wypoczywać będą 24 rodziny.
Jesteśmy pewni, że wspaniałe miejsce – rozległy, dobrze wyposażony Ośrodek, niedaleki sosnowy las na wydmach, przez który prowadzi dróżka na piękną plażę nad czystym brzegiem Bałtyku – spodoba się i zapewni wspaniały wypoczynek i niezapomniane wrażenia. Ośrodek umożliwia też zwiedzenia okolicy, włącznie z Wolińskim Parkiem Narodowym, gdzie jest wiele ciekawych miejsc, a i zwierza dzikiego spotkać można.
Jesteśmy pewni, że letni pobyt w Mrzeżynie podopiecznym RDD zapisze się bardzo dobrze w pamięci i wspominać go będą z niemniejszą tęsknotą, jak ich koledzy z Jory Wielkiej, a wspaniały bałtycki klimat także przyczyni się do poprawy ich samopoczucia.

Spośród ponad setki chętnych rodzin, w 2008 roku z wczasów w Mrzeżynie skorzystają Rodziny z następujących miejscowości:
Nr Miejscowość
22.  Wrocław – ul. Kamieńskiego  dolnośląskie  5
23.  Wrocław – ul. Maślicka  dolnośląskie  11
24.  Zakopane  małopolskie  12

Zarząd Fundacji, który musiał dokonać wyboru tych rodzin spośród długiej listy chętnych, życzy wszystkim uczestnikom wypoczynku – zarówno tym wypoczywającym nad Tałtami jak i tym korzystającym z uroku morza – świetnej pogody, przyjaznych wiatrów i niezapomnianych wrażeń.

Zarząd Fundacji