Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Kuba Piątek odwiedził podopiecznych Fundacji podczas ferii w Szczyrku

25-02-2015  

Kuba Piątek – laureat Akademii ORLEN Team odwiedził podopiecznych Fundacji ORLEN – DAR SERCA podczas ferii w Szczyrku.
Fundacja ORLEN - DAR SERCA, jak co roku, zorganizowała zimowy wypoczynek dla podopiecznych z Rodzinnych Domów Dziecka. Oprócz górskich atrakcji, uczestnicy mieli okazję poznać Kubę Piątka – Mistrza Świata Juniorów rajdów Cross-Country FIM 2014
 i uczestnika tegorocznej edycji rajdu Dakar.
 
Dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka wraz z opiekunami na zaproszenie Fundacji ORLEN-DAR SERCA spędzają ferie w ośrodku wypoczynkowym w Szczyrku. Każdy dzień obfituje w różne atrakcje. Wychowankowie, pod okiem profesjonalnego instruktora, stawiają pierwsze kroki w nauce jazdy na nartach, rozgrywają turnieje bilardowe i tenisa stołowego, zwiedzają okolice Szczyrku, a także mają okazję odbyć pełną wrażeń podróż kuligiem, zakończoną smażeniem regionalnych kiełbasek przy ognisku.
Jednak to nie wszystkie atrakcje, w których uczestniczą dzieci wraz z opiekunami podczas ferii. W środę 11 lutego odbyło się spotkanie z Kubą Piątkiem – stypendystą Akademii ORLEN Team. Po rocznym procesie rekrutacyjnym młody motocyklista z Lublina został najwyżej oceniony
i w nagrodę, wraz z zawodnikami ORLEN Team, wystartował w OiLibya du Maroc. Dla Kuby Piątka był to czwarty start w cyklu Mistrzostw Świata Cross Country FIM w 2014 roku, podczas których wywalczył tytuł Mistrza Świata Juniorów rajdów Cross-Country FIM. W styczniu 2015 roku zawodnik zadebiutował w najbardziej znanym i najtrudniejszym rajdzie świata - rajdzie Dakar.
Podczas spotkania Kuba Piątek opowiedział o swojej pasji, największych osiągnięciach oraz o wielu przygodach, których był uczestnikiem podczas rajdów. Niezwykle interesujące opowieści ubarwił dodatkowo pokaz zdjęć, dzięki któremu uczestnicy na kilkadziesiąt minut przenieśli się z ośnieżonego Szczyrku na tereny Argentyny, Boliwii i Chile.
 
kuba piatek2.jpgkuba piatek5.jpg
 
Fundacja ORLEN – DAR SERCA wspiera blisko 300 działających w Polsce Rodzinnych Domów Dziecka, w których szansę na radosne dzieciństwo uzyskuje ponad 2200 wychowanków. Fundacja finansuje proces leczenia i rehabilitacji wychowanków oraz organizuje zimowe i letnie wczasy dla całych rodzin. Szczególnie utalentowane dzieci otrzymują stypendia edukacyjne i sportowe. Osiągnięcia i zainteresowania podopiecznych Fundacji można śledzić na profilu „Debeściaki” umieszczonym na portalu społecznościowym - Facebook.
 
kuba piatek4.jpgkuba piatek 1.jpg