Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Czuwamy! Pamiętamy!
Już po raz szósty Fundacja ORLEN przyzna granty na renowację miejsc pamięci i uczczenie bohaterów ważnych dla lokalnych społeczności. Nabór wniosków w programie „Czuwamy! Pamiętamy!” ruszył 1 marca. 

 

Zaniedbana tablica upamiętniająca historyczną bitwę, a może pomnik ku czci pomordowanych w czasie wojny, który wymaga pilnej renowacji? Wokół nas nie brakuje miejsc pamięci wymagających troski czy prac remontowych. By zachęcić lokalne społeczności do dbałości o te miejsca, Fundacja ORLEN w 2018 r. uruchomiła specjalny program grantowy „Czuwamy! Pamiętamy!”. W jego ramach wspiera m.in. lokalne organizacje, instytucje kultury, samorządy czy parafie, które przygotowały projekt działania i chcą zadbać o miejsca pamięci w swojej gminie czy miejscowości. W pięciu edycjach programu wsparliśmy grantami  128 projektów renowacji miejsc pamięci. Już po raz trzeci program został objęty Patronatem Honorowym przez Instytut Pamięci Narodowej.


Organizacje mogą ubiegać się o grant w wysokości do 15 tys. zł. Wniosek należy złożyć do 31 maja 2023 roku. Projekt musi być realizowany w okresie pomiędzy 1 sierpnia 2023 r. a 31 marca 2024 r.


WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ POPRZEZ SYSTEM ON-LINE: https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login​  


 

Najczęściej zadawane pytania: FAQ Czuwamy! Pamiętamy!.pdfFAQ Czuwamy! Pamiętamy!.pdf

Masz pytania? Napisz na adres:  czuwamypamietamy@orlen.pl​
​​​​​​​Czuwamy_1350x1080-v2.jpg