Czuwamy! Pamiętamy!

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego Czuwamy! Pamiętamy! Do 18 maja 2020 roku organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie rewitalizacji bądź stworzenia Miejsca Pamięci. Budżet programu to 190 tys. złotych.

Czuwamy-Pamietamy-post-FO-facebook.jpg

W rocznicę 100-lecia Cudu nad Wisłą i zwycięstwa Armii Polskiej nad bolszewizmem Fundacja ORLEN zaprasza do udziału w III edycji programu Czuwamy! Pamiętamy! i zwrócenia uwagi na Miejsca Pamięci w Państwa najbliższej okolicy.

Celem programu jest zmotywowanie mieszkańców do odnalezienia bądź odkrycia na nowo Miejsc Pamięci. Organizacje mogą wnioskować do Fundacji ORLEN o kwotę do 7 000 zł na rewitalizację, kontynuację opieki i uświadamianie ludzi o historiach kryjących się w ich lokalnej społeczności.

O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko organizacje pozarządowe, ale też instytucje kultury, gminy, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich czy parafie. Projekty muszą być zrealizowane w okresie od 1 lipca 2020 do 30 kwietnia 2021 roku.

Termin składania wniosków upływa 18 maja 2020 roku o godzinie 23.59.

WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ POPRZEZ SYSTEM ON LINE: https://grantydarserca.orlen.pl/#/login

Z niecierpliwością oczekujemy na wnioski, które są dla Nas niesamowitą lekcją historii. Nie pozwólmy by nasze historie i bohaterowie zostały zapomniane!

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 czerwca 2020 roku.

Ważne dokumenty:

Regulamin programu: Regulamin Programu Czuwamy Pamiętamy 2020.pdfRegulamin Programu Czuwamy Pamiętamy 2020.pdf

Najczęściej zadawane pytania: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - Czuwamy Pamiętamy 2020.pdfOdpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - Czuwamy Pamiętamy 2020.pdf

Masz pytania? Napisz na adres: czuwamypamietamy@orlen.pl