ORLEN dla Strażaków

16 marca 2020 Fundacja ORLEN zakończyła nabór do tegorocznej edycji programu "ORLEN dla Strażaków". W tym roku do Fundacji wpłynęło 4048 wniosków od jednostek z całej Polski.

Wyniki programu zostaną ogłoszone na stronie Fundacji ORLEN do końca kwietnia.

W ramach darowizny jednostki mogły wnioskować o zakup:

·        sprzętu przeciwpożarowego;

·        sprzętu ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego;

·        sprzętu ratownictwa drogowego i technicznego;

·        sprzętu ratownictwa medycznego;

·        sprzętu ratownictwa chemicznego;

·        sprzętu ratownictwa ekologicznego;

·        sprzętu ratownictwa wysokościowego;

·        sprzętu łączności;

·        wyposażenia osobistego strażaków.

Ewentualne pytania prosimy kierować pod numerem: 665 560 237

Regulamin_programu_ORLEN_dla_Strażaków_2020.pdfRegulamin_programu_ORLEN_dla_Strażaków_2020.pdf

Program ORLEN dla Strażaków jest konsekwentnie realizowanym działaniem w obszarze poprawy bezpieczeństwa. PKN ORLEN przez 19 lat udzielił wsparcia za pośrednictwem Fundacji ORLEN ponad 1500 jednostkom straży pożarnej w Polsce na kwotę 14 milionów złotych. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat na ten cel przeznaczono ponad 4 miliony złotych. Za otrzymane środki zakupiono sprzęt, który poprawił gotowość bojową jednostek i jednocześnie zwiększył bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Obok pomocy systemowej członkowie tej formacji otrzymują od PKN ORLEN codzienne wsparcie w postaci udziału w programie rabatowym, który upoważnia ich do zniżek przy zakupie paliwa na stacjach koncernu.