Liga Debat Fundacji ORLEN
LigaDebat_1200x300.jpg

Liga Debat Fundacji ORLEN
to projekt edukacyjny wykorzystujący format debaty oksfordzkiej. Adresowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych powiatu płockiego oraz powiatu sierpeckiego i gostynińskiego.

Nasz projekt to:

- szkolenie dla nauczycieli przygotowujące do pracy z uczniami metodą debaty oksfordzkiej

- szkolenia dla uczniów z zasad debaty oksfordzkiej i wystąpień publicznych

- rywalizacja turniejowa w formie ligi debat

- ciekawe tezy debat z wprowadzeniem merytorycznym w ich tematykę

- przygotowanie zespołu debatanckiego do kolejnych kolejek ligi przez tutora

Debata oksfordzka stanowi wszechstronny trening kompetencji komunikacyjnych i  kładzie duży nacisk na etykę prowadzenia sporu oraz szacunek do oponenta.  Uczy pracy w zespole, radzenia sobie ze stresem, umiejętności nawiązywania kontaktu ze słuchaczem, tworzenia rozbudowanych wypowiedzi, a także sprawnego poszukiwania i selekcjonowania informacji i tworzenia merytorycznej argumentacji.

Projekt jest realizowany ze wsparciem merytorycznym Fundacji Projekty Edukacyjne.

Szczegóły już wkrótce!

Koordynatorzy projektu:

Małgorzata Rogowska z ramienia Fundacji ORLEN (malgorzata.rogowska@orlen.pl);

Karolina Kolbuszewska z ramienia Fundacja Projekty Edukacyjne (kkolbuszewska@projektyedukacyjne.org)