Bezpieczne Orlęta

Fundacja ORLEN rozstrzygnęła drugą edycję programu grantowego „Bezpieczne Orlęta”. Do programu wpłynęło 71 wniosków z miejskich i powiatowych komend Państwowej Straży Pożarnej z całej Polski.

Program zakłada dofinansowanie 10 wybranych sal edukacyjnych, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami drugiej edycji programu grantowego „Bezpieczne Orlęta” Fundacji ORLEN zostali:

1. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, która zrealizuje zakup zestawu fantomów i defibrylatora szkoleniowego.
  2. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, która zakupi zestaw kamer wizyjnych z rejestratorem. Kamery zostaną wykorzystane w poszczególnych pomieszczeniach Interaktywnego Centrum Edukacji Ekologicznej i Przeciwpożarowej do prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży.
  3. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, która zakupi defibrylator szkoleniowy, 25 dziecięcych hełmów strażackich i 2 manekiny ewakuacyjne.
  4. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, która zakupi defibrylator szkoleniowy, kamizelkę do zakrztuszeń i zestaw fantomów odwzorowujących osoby w różnym wieku.
  5. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, zakupi zestaw pozoracji ran, wytwornicę dymu sceniczną, manekina niemowlaka i 20 gaśnic proszkowych.
  6. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, zakupi nosze treningowe i torbę z opatrunkami do realizacji zajęć dla dzieci i młodzieży między innymi na wyjazdach letnich.
  7. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, która zakupi defibrylatory szkoleniowe i zestaw fantomów dziecięcych.
  8. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim, zakupi mobilny symulator zagrożeń pożarowych – moduł lasu.
  9. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, zakupi fantomy z defibrylatorem i zestawem do symulacji obrażeń.
  10. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, która zakupi zestaw fantomów oraz defibrylator szkoleniowy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Regulamin programu: Regulamin_Programu_Bezpieczne_Orlęta_2022.pdfRegulamin_Programu_Bezpieczne_Orlęta_2022.pdf