Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Rodzinne Domy Dziecka
Los dzieci jest bliski nam wszystkim. Informacje o krzywdach, chorobach, nieszczęściach, jakie spotykają najmłodszych zawsze wywołują w nas poruszenie. Podobnie jak Państwo, jesteśmy przejęci losem tych, których dzieciństwo nie jest tak radosne i szczęśliwe, jak być powinno, a spełnianie marzeń czy rozwijanie zdolności stają pod znakiem zapytania tylko dlatego, że dorośli okazali się nie dość dojrzali, by zapewnić dzieciom właściwą opiekę. 
 
Skala potrzeb jest ogromna, aby pomóc najbardziej potrzebującym PKN ORLEN powołał Fundację ORLEN - DAR SERCA, która już od roku 2001 roku prowadzi działalność charytatywną, szczególną troską otaczając Rodzinne Domy Dziecka.
 
Staramy się zapewnić pomoc jak największej liczbie podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka. 
Fundacja sprawuje pieczę nad blisko 300 takimi domami w całej Polsce. Staramy się być pomocni w szczególnie trudnych sytuacjach życiowych, dofinansowując leczenie i rehabilitację, udzielając pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. 
 
Od kilku lat regularnie finansujemy letni wypoczynek dzieci, organizujemy konkursy z nagrodami, imprezy świąteczne. Dokładamy wszelkich starań, aby wspierać opiekunów w ich trudnej, ale jakże wartościowej pracy.
​​​