Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Pracownicy PKN ORLEN pomagają niewidomym dzieciom

06-02-2019  

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” zainaugurowała pierwszą w tym roku akcję w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego. 5 lutego w przedszkolu prowadzonym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Laskach pod Warszawą 19 wolontariuszy odnowiło dwie sale edukacyjne. Po powrocie z ferii na dzieci będzie czekała miła niespodzianka. Uczestnicy dzięki swojej pracy nie tylko zmienili wystrój placówki, ale również promowali bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka.


Ideą Programu Wolontariatu Pracowniczego jest zachęcanie pracowników PKN ORLEN i spółek Grupy Kapitałowej oraz członków ich rodzin do podejmowania działań wolontariackich na rzecz społeczności lokalnych, osób fizycznych i organizacji pozarządowych. Już niedługo każdy pracownik będzie miał możliwość zgłoszenia własnego pomysłu na akcję wolontariacką. Warunkiem zgłoszenia jest by w inicjatywę zaangażowały się co najmniej dwie osoby zatrudnione przez PKN ORLEN, bądź Spółkę Grupy Kapitałowej.

Ośrodek w Laskach, założony został przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, które od ponad 100 lat zajmuje się pomocą dla osób niewidomych. Został od powołany do życia przez Matkę Elżbietę Różę Czacką, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, które pomagają podopiecznymi stać się samodzielnymi ludźmi. Podczas pierwszej akcji odnowione zostały dwie sale edukacyjne oraz przedsionek. Wolontariusze pomalowali ściany w każdym pomieszczeniu, zainstalowali nowe karnisze i listwy a także odnowili parapety. Dodatkowym działaniem było stworzenie ścianki sensorycznej oraz pomocy naukowych, która będzie służyć jako pomoc do zajęć dla podopiecznych ośrodka. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i wysiłek włożony w akcję.

wolontariat.06.02.2019.jpg


 ​

« powrót