Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Las dla przyszłych pokoleń - akcja wolontariuszy PKN ORLEN w Nadleśnictwie Płock

11-04-2019  

W całej Polsce trwa akcja Lasów Państwowych #1000drzewnaminute .  Pod czujnym okiem leśników z Nadleśnictwa Płock swój kawałek lasu posadzili także pracownicy PKN ORLEN.

W piątek, 5 kwietnia 22 osobowa grupa wolontariuszy z Biura Ochrony Środowiska i Zakładu Wodno-Ściekowego PKN ORLEN w ramach prowadzonego przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA” Programu Wolontariatu Pracowniczego wspólnie posadziła las na terenie leśnictwa Brwilno.

- Wspólne sadzenie lasu to przede wszystkim możliwość zrobienia czegoś dobrego dla środowiska i to w naszym najbliższym otoczeniu. Posadzony las będzie rósł długo i pewnie nas przeżyje, ale korzystać z niego będziemy mogli i my i nasze dzieci oraz wnuki. Jako Biuro Ochrony Środowiska chcemy inicjować takie akcje, angażować w nie inne komórki. Jest to dokonała okazja do edukacji ekologicznej i kształtowania postaw pro środowiskowych pracowników. Cieszymy się, że do tej inicjatywy przyłączył się Zakład Wodno – Ściekowy PKN ORLEN S.A. – mówi Adam Tworkowski Dyrektor Biura Ochrony Środowiska. Mamy nadzieję, że tą akcją dołożyliśmy małą cegiełkę w budowaniu zielonego wizerunku PKN ORLEN, jako firmy odpowiedzialnej społecznie i środowiskowo – dodaje.

- Tą akcją chcieliśmy pokazać, że wolontariat pracowniczy może mieć różne oblicza – możemy działać nie tylko bezpośrednio dla drugiego człowieka, ale także zmieniać najbliższe otoczenie na bardziej zielone i robić coś dobrego dla naszego środowiska - mówi wolontariuszka Marta Wronka.

- Wspólne sadzenie lasu to doskonała okazja do integracji pracowniczej. Podczas tegorocznej akcji poznajemy się bliżej w przyjemnych warunkach – na łonie natury. A jeśli przy tym robimy coś dobrego, motywujemy się do dalszych działań – dodaje wolontariusz Krzysztof Gawłowski.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie i wysiłek włożony w akcję.« powrót