Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Stypendia dla wybitnych studentów od Fundacji ORLEN

18-03-2022  

To już piąta edycja programu stypendialnego dla uzdolnionych studentów, którzy podjęli naukę za granicą. Program Bona Fide daje szansę na uzyskanie nawet do 200 tysięcy złotych ​stypendium. Wnioski można składać od 21 marca do 8 kwietnia 2022 r.

Tegorocznymi partnerami programu są Fundacja Energa, Fundacja LOTOS, Fundacja Empiria i Wiedza (BGK). Do aplikowania o stypendium zapraszamy polskich studentów, wybierających się na studia II lub III stopnia, na kierunkach: administracja publiczna, zarządzanie w sektorze publicznym, ekonomia, stosunki międzynarodowe, politologia, prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne, energetyka, odnawialne źródła energii lub kierunki pokrewne. Wymienione kierunki muszą być prowadzone na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Lista szanghajska).​

W tej edycji listę poszerzamy o uczelnie z pierwszej 10 Światowego rankingu przedmiotów akademickich za rok 2021 (Global Ranking of Academic Subjects 2021) dla kierunków ekonomia, finanse, prawo, nauki polityczne. Warunkiem otrzymania stypendium jest zobowiązanie stypendysty do podjęcia pracy w Polsce, w jednej ze spółek z udziałem Skarbu Państwa lub w administracji publicznej.

- To wyjątkowy program, który łączy ambitnych i niezwykle zdolnych studentów. Stypendium Bona Fide daje im szansę na sięganie po wymarzone cele i realizowanie ich z powodzeniem. Inwestycja w młode i utalentowane osoby to jeden z priorytetów działań naszej Fundacji. Wśród naszych absolwentów są osoby zajmujące się najbardziej palącymi problemami współczesnego świata, obserwujemy ich drogę, ich rozwój, jesteśmy z nimi w kontakcie i codziennie utwierdzamy się w przekonaniu, że stypendium Bona Fide jest potrzebne i warto je kontynuować– mówi Marta Soluch, członkini zarządu Fundacji ORLEN.

Nabór do programu składa się z dwóch etapów. W pierwszym, kandydaci przesyłają wypełniony komplet dokumentów. Następnie osoby zakwalifikowane do drugiego etapu zapraszane zostają na rozmowy indywidualne. Na ich podstawie zostaną wyłonieni stypendyści programu. czterech dotychczasowych edycjach programu BONA FIDE przyznano 32 stypendia na łączną kwotę ponad 3 280 000  zł.


Szczegóły naboru: Program stypendialny Bona Fide​​ ​

Bona Fide