Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
„Moje miejsce na Ziemi”. Masz jeszcze szansę na złożenie wniosku. Wydłużamy nabór do 16 sierpnia

29-07-2022  

Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o tym, że da organizacjom dodatkowe dwa tygodnie na złożenie wniosku w programie grantowym „Moje Miejsce na Ziemi”. Ponad dwa tysiące wnioskodawców wciąż pracuje nad swoimi projektami w naszym systemie, kierując do nas wiele pytań merytorycznych i technicznych.

Trwa nabór wniosków do programu „Moje miejsce na Ziemi”. To największy program grantowy Fundacji ORLEN. Grantami wspieramy te organizacje pozarządowe, lokalne instytucje, koła gospodyń wiejskich, szkoły czy parafie, które mają ciekawy pomysł na działanie dla swoich lokalnych społeczności. Przyznając grant pomagamy im je zrealizować.

Wartość grantów na lokalne projekty w czterech poprzednich edycjach programu „Moje miejsce na Ziemi” wyniosła 9 mln zł. Swoje pomysły zrealizowało z naszym wsparciem już 1,1 tys. organizacji z całej Polski.

Duże zainteresowanie programem

W tym roku granty w programie „Moje miejsce na Ziemi” przyznamy już po raz piąty. Nabór rozpoczął się 1 czerwca. W związku z tym, że mimo zbliżającego się końca przyjmowania wniosków ponad 2 tys. organizacji wciąż nad nimi pracuje w naszym systemie, zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przedłużeniu naboru. Na wnioski czekamy do 16 sierpnia do północy. Po tym terminie nie będzie już możliwości ich złożenia.

– Organizacje, które zaczęły opracowywanie wniosku kierują do nas bardzo wiele pytań – zarówno merytorycznych jak i technicznych związanych z wypełnieniem formularza on-line. Wierzymy, że mają do zaproponowania ciekawe i innowacyjne projekty dla swoich lokalnych środowisk. Tym wszystkim, którzy przygotowują wnioski, a mają jeszcze wątpliwości, które chcą z nami wyjaśnić lub napotkali trudności techniczne, chcemy dać szansę na ich złożenie. Stąd nasza decyzja o wydłużeniu naboru – tłumaczy Małgorzata Rogowska, koordynatorka programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Gdzie znaleźć inspirację i odpowiedzi na pytania

W złożeniu wniosku mogą pomóc materiały, które przygotowaliśmy dla wnioskodawców. Zapraszamy na stronę poświęconą programowi www.mojemiejscenaziemi.pl, na której można znaleźć niezbędne informacje dotyczące programu. W sekcji FAQ umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zapraszamy także do obejrzenia webinariów, do poprowadzenia których zaprosiliśmy ekspertów.  Pierwszy dotyczył inspiracji i metod, dzięki którym można stworzyć innowacyjny projekt. Znajdziecie go klikając w link: https://bit.ly/3BH7MbN​Drugi webinar był poświęcony temu jak wypromować projekt społeczny na Instagramie https://bit.ly/3OK0S8q​.

 Mamy nadzieję, że materiały te posłużą jako inspiracja dla organizacji pracujących nad wnioskami.

Wszystkim pracującym nad projektami dla lokalnej społeczności życzymy powodzenia.
​​​

Moje miejsce na Ziemi