Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Mobilna strefa nauki Fundacji ORLEN wyruszyła w Polskę

10-09-2021  

Nauka o odnawialnych źródłach energii, ekologii i segregacji odpadów w formie interaktywnej zabawy. Tak wygląda XI edycja Planety Energii, ogólnopolskiego programu edukacyjnego Energi z Grupy ORLEN, realizowanego po raz pierwszy we współpracy z Fundacją ORLEN.

W 50 miejscowościach w całej Polsce na dzieci z rodzicami czekają atrakcyjne zabawy w mobilnej strefie nauki. Poprzez interaktywne doświadczenia, odwiedzający strefę mogą poszerzyć wiedzę dotyczącą energii, bioróżnorodności świata zwierząt oraz surowców naturalnych i wielu aspektów związanych z ekosystemem.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii takich jak VR, można nauczyć się prawidłowego segregowania śmieci i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami. Generator Van de Graaffa pozwoli  poznać jak działa ładunek elektrostatyczny. Dla młodzieży została zaprojektowana także strefa z quizami dotyczącymi 4 żywiołów i ich wykorzystania jako odnawialnych źródeł energii, a dla najmłodszych strefa z multimedialną kolorowanką. To tylko część z nieszablonowych form edukacji w mobilnej strefie nauki.

– Planeta Energii to program, który od lat edukuje najmłodszych poprzez nowatorskie metody. Fundacja ORLEN angażując się w ten projekt, postanowiła dotrzeć do dzieci, młodzieży i rodziców w całej Polsce. Poprzez zabawę i szereg doświadczeń pragniemy zachęcić młode osoby do poznania i zagłębienia się w kwestie dotyczące planety, zrównoważonego rozwoju oraz do podejmowania inicjatyw mogących pomóc w ochronie naturalnego środowiska  – mówi Katarzyna Różycka, prezes Fundacji ORLEN.

Program Planeta Energii istnieje już od 2010 roku. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata. Planeta Energii zmieniała się w przeciągu tego czasu wielokrotnie, podążając za potrzebami uczniów i nauczycieli, zarówno w obszarze formy działania, jak i poprzez poszerzanie zakresu merytorycznego. Planeta Energii jest nie tylko platformą edukacyjną, z której uczniowie i nauczyciele mogą korzystać przez cały rok, ale także konkursem edukacyjnym, ogłaszanym co roku dla szkół podstawowych. W zabawie edukacyjnej można zdobyć wspaniałe nagrody dla klas, indywidualnych osób oraz nauczycieli.

Aktualna lista miejscowości, które odwiedza mobilna strefa nauki: Planeta Energii​