Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Fundacja ORLEN wspiera warszawskich seniorów

18-11-2020  

Fundacja ORLEN wsparła seniorów, którzy w związku z zagrożeniem epidemiologicznym postanowili zostać w domach. W miniony piątek dziesięciu wolontariuszy z Grupy ORLEN pakowało i rozwoziło paczki z produktami żywnościowymi. Tym samym, Fundacja ORLEN aktywnie włączyła się w Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – nowy rządowy program, którego celem jest pomoc osobom starszym w codziennych czynnościach. Pomoc ze strony Fundacji otrzymało kilkunastu mieszkańców warszawskiej Białołęki.

Pracownicy Orlenu wykazali się niezwykłym zaangażowaniem w akcję. Nie tylko sprawnie przygotowali paczki, ale też z własnej inicjatywy przynieśli seniorom prezenty niespodzianki, m.in. krzyżówki. Z kolei dzieci pracowników Zespołu Nowych Technologii i Instalacji Pilotowych narysowały piękne obrazki i laurki z życzeniami zdrowia.

- Czuję, że takie akcje są bardzo potrzebne. Tak wiele osób potrzebuje pomocy, chwili rozmowy i uśmiechu. Cieszę się, że mogłam choć w taki mały sposób wywołać uśmiech na twarzy seniorów i pomóc im w tak trudnym czasie. Pandemia - niezależnie od wieku - zmieniła dotychczasowe życie każdego z nas. Każdy z nas szuka sposobu na odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Może takim sposobem jest właśnie zostanie wolontariuszem? – mówiła Monika Brzezińska, uczestniczka piątkowej akcji.

Seniorzy byli ogromnie wzruszeni wizytami wolontariuszy. - Jetseśmy wraz z mężem pełni uznania dla tych młodych ludzi, dla ich taktu, kultury i ogromnej empatii, która stała się dla nas cenniejsza niż przyniesione dary. – mówiła Pani Monika, 81-letnia mieszkanka Białołęki.

Ty też chcesz pomoc starszym osobom w Twojej okolicy?

Nic prostszego. Każdy, kto ma czas i możliwość wsparcia, może zarejestrować się jako wolontariusz na stronie: https://wspierajseniora.pl. Rejestracja na portalu zajmuje kilka minut. Po rejestracji lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej skontaktuje się z Tobą i wskaże, gdzie najpilniej potrzebna jest pomoc. Możesz wesprzeć seniorów na wiele sposobów: zrobić zakupy, wyprowadzić psa, czy pomóc w sprawach urzędowych.​