Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Fundacja ORLEN przedłuża termin składania wniosków do programu Moje Miejsce na Ziemi

01-04-2020  

Fundacja ORLEN wydłuży termin składania wniosków do III edycji programu grantowego „Moje Miejsce na Ziemi”, ze względu na wyjątkową sytuację związaną z panującą w kraju epidemią. Organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinasowanie pomysłów na działania w swoich lokalnych społecznościach do 7 kwietnia br.

 „Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy PKN ORLEN dla społeczności lokalnych. W tym roku, do rozdania jest rekordowa kwota 3 000 000 złotych, a szansę na grant ma aż 300 podmiotów. Granty w wysokości 5 000, 10 000, 15 000 i 20 000 zł Fundacja ORLEN przyzna na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. Projekt skierowany jest nie tylko do organizacji pozarządowych, ale również do instytucji kultury, szkół, przedszkoli, kół gospodyń wiejskich czy parafii.

Otrzymaliśmy mnóstwo zapytań o przedłużenie terminu składania wniosków. Nie mogliśmy pozostać obojętni na te prośby. Wiemy, w jak trudnej sytuacji znalazło się wielu spośród potencjalnych beneficjentów naszego programu. – mówi Marta Soluch, Członek Zarządu Fundacji ORLEN. Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania i determinacji wszystkich osób, które chcą zawalczyć o wsparcie dla swoich lokalnych społeczności. Ta pomoc będzie im teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego podjęliśmy decyzję, że nabór do programu zostaje wydłużony do 7 kwietnia 2020 roku włącznie – dodaje.

W ciągu dwóch dotychczasowych edycji Fundacja ORLEN na wsparcie lokalnych inicjatyw przeznaczyła łącznie ponad 4 mln zł. Pomoc trafiła do blisko 580 organizacji.

Termin związany z oceną wniosków oraz wyłonieniem beneficjentów III edycji programu pozostaje bez zmian. Szczegóły związane z programem oraz jego regulamin dostępne są na stronie www.fundacja.orlen.pl w zakładce Moje Miejsce na Ziemi, a wszelkie pytania można kierować na adres e-mail: mojemiejsce@orlen.pl