Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Blisko 2000 płockich uczniów ze stypendium Fundacji ORLEN

10-11-2020  

Fundacja​ ORLEN ogłosiła listę laureatów programu stypendialnego dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego. Roczne stypendium otrzyma aż 135 uczniów. W 12 dotychczasowych edycjach programu Fundacja ORLEN dofinansowała naukę blisko 2000 uczniów.


W tegorocznej edycji do programu wpłynęło ponad 300 wniosków. Wszyscy kandydaci odznaczali się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce, dlatego wybór był niezwykle trudny. Stypendyści (uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i szkól średnich) musieli nie tylko wyróżniać się wysoką średnią, ale też posiadać udokumentowane osiągnięcia sportowe czy artystyczne. 

Uczniowie, którzy otrzymali stypendia mają także swoje pasje i zainteresowania. Wśród nich  znaleźli się mi.in: pilot szybowca, licencjonowany nurek, ratownik WOPR, a także młodzi inżynierowie i przyszli lekarze. Nie zabrakło również talentów sportowych: członków kadr wojewódzkich i reprezentantów Polski w piłce ręcznej i nożnej oraz laureatów olimpiad przedmiotowych na poziomie ogólnopolskim. Laureaci zaangażowani są również w liczne działania w wolontariacie  jako harcerze, członkowie Klubów Wolontariusza czy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

- Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych stypendystów i niezmiernie cieszymy się, że możemy stać się partnerami w ich drodze do sukcesu. Wierzymy, że otrzymane środki finansowe, którymi będą samodzielnie dysponować, pozwolą im na podejmowanie kolejnych ważnych życiowych decyzji.mówi Marta Soluch, Prezes Fundacji ORLEN.

Lista stypendystów dostępna jest w zakładce Nasze programy / Programy stypendialne.​

Program dla uczniów z terenu Płocka i powiatu płockiego jest jednym z siedmiu programów stypendialnych realizowanych przez Fundację ORLEN. Fundacja prowadzi m.in. unikatowy program stypendialny „Bona Fide” skierowany do wybitnych studentów, których na studia przyjęły najlepsze uczelnie na świecie. Pomaga także paraolimpijczykom w realizacji ich sportowych celów. Na wsparcie od Fundacji mogą również liczyć dzieci pracowników Grupy ORLEN oraz uzdolnieni wychowankowie Rodzinnych Domów Dziecka.