Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Bezpieczne Orlęta - konkurs dla komend PSP

16-12-2019  

Fundacja ORLEN ogłasza konkurs „Bezpieczne Orlęta”, skierowany do miejskich i powiatowych komend Państwowej Straży Pożarnej, przy których działają sale edukacyjne dla dzieci i młodzieży – między innymi tzw. „ogniki”. Od 2 do 31 stycznia 2020 komendy PSP z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie zajęć edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa. Do zdobycia jest dziesięć grantów o wartości 6000 zł każdy.

- Kwestie bezpieczeństwa zawsze były dla nas szczególnie ważne, zwłaszcza, gdy dotyczy to dzieci. Mamy nadzieję, że nasz program zainspiruje komendy do stworzenia atrakcyjnych zajęć, które jednocześnie pozwolą na kształtowanie prawidłowych nawyków w sytuacji zagrożenia życia. – mówi Katarzyna Różycka, Prezes Fundacji ORLEN.

Najlepsze projekty wybierze specjalna komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Fundacji ORLEN i Komendy Głównej PSP. Szansę na wygraną będą miały przede wszystkim projekty wyróżniające się oryginalnością. Pod uwagę będzie również brane dotychczasowe zaangażowanie komendy w przedsięwzięcia związane z prowadzeniem zajęć dydaktycznych dla dzieci i młodzieży. Zwycięskie projekty trzeba będzie zrealizować od 1 marca 2020 r. do 31 sierpnia 20​20 r.

Realizacja programu „Bezpieczne Orlęta” jest możliwa dzięki wspólnej akcji programu lojalnościowego VITAY i twórców aplikacji YANOSIK. W ramach akcji kierowcy mogą zbierać punkty VITAY nie tylko za zakupy na stacjach ORLEN, ale także wówczas, gdy za pomocą aplikacji zgłoszą niebezpieczne zdarzenie na drodze. Punkty od kierowców trafiają na wybrany przez nich cel charytatywny, który realizuje Fundacja ORLEN. Do tej pory Fundacja przekazała sprzęt medyczny szpitalowi w Lublinie oraz Ostrowie Wielkopolskim, oznakowała przejścia dla pieszych w pobliżu placówek oświatowych w Płocku, a wyposażyła ponad 350 podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski w kaski rowerowe.

Szczegóły konkursu w regulaminie:​ Regulamin Programu Bezpieczne Orlęta.pdfRegulamin Programu Bezpieczne Orlęta.pdf

WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ TUTAJ: https://grantydarserca.orlen.pl/​