Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Bezpieczne Orlęta – rusza kolejna edycja programu

16-01-2023  

Zasad bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy warto uczyć już dzieci i młodzież. Miejskie i powiatowe komendy Państwowej Straży Pożarnej, przy których działają sale edukacyjne mogą liczyć na wsparcie Fundacji ORLEN w tym działaniu. Przygotowaliśmy specjalny program, w ramach którego przyznajemy granty na wyposażenie tych sal. Wnioski przyjmujemy do 28 lutego 2023 r.

To już trzecia edycja naszego najmłodszego programu grantowego „Bezpieczne Orlęta”. Stworzyliśmy go z myślą o komendach Państwowej Straży Pożarnej, które chcą uczyć najmłodszych jak prawidłowo zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, w przypadku kiedy trzeba udzielić komuś pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wiemy, że w prowadzeniu takich zajęć dla najmłodszych ważne jest nie tylko odpowiednie pedagogiczne podejście prowadzących, ale także sprzęt taki jak symulatory zagrożeń, defibrylatory treningowe czy fantomy. Dlatego też w ramach programu „Bezpieczne Orlęta” przyznajemy granty w wysokości do 12 tys. zł na doposażenie sal w niezbędny sprzęt.

Wspieramy innowacyjne pomysły

Wniosek do programu mogą złożyć miejskie i powiatowe komendy Państwowej Straży Pożarnej, oraz inne jednostki organizacyjne PSP, takie jak szkoły PSP czy muzea pożarnictwa, przy których działają sale edukacyjne dla dzieci i młodzieży. – Grantami nagrodzimy najciekawsze i najbardziej kreatywne projekty edukacyjne skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zależy nam na tym, żeby projekty te przekazywały najmłodszymi wiedzę w atrakcyjny i innowacyjny sposób – mówi Michał Klimek z Fundacji ORLEN, koordynator programu „Bezpieczne Orlęta”.

W poprzedniej edycji programu wsparliśmy wyposażenie 10 sal edukacyjnych. Wśród nich znalazła się sala Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, która na potrzeby prowadzonych zajęć zakupiła defibrylator szkoleniowy, kamizelkę do zakrztuszeń i zestaw fantomów odwzorowujących osoby w różnym wieku. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie zyskała nosze treningowe i torbę z opatrunkami do realizacji zajęć dla dzieci i młodzieży między innymi na wyjazdach letnich.

Wnioski w trzeciej edycji programu „Bezpieczne Orlęta” należy składać od 16 stycznia 2023 r. do 28 lutego 2023 r. wyłącznie za pośrednictwem formularza on-line dostępnego pod adresem https://darowiznyfundacja.orlen.pl

Regulamin programu: Regulamin Programu Bezpieczne Orlęta 2023.pdfRegulamin Programu Bezpieczne Orlęta 2023.pdf